April 25, 2017

WorkOut

BestFit - copy
BestFit

Herkese İyi gelen standart bir "reçete var mıdır?"
Sonuç alabilmek için hem doğru metadolojileri belirlemek hem de bunları doğru birleştirmek, uyarlamak, yönetmek gerekir.

BestFit - copy
Full 2 - copy - copy
Yalın Altı Sigma

Projelerle iyileştirmeler yapmanın ötesinde iş yapış şeklinin değiştiren, bilinen en kapsamlı ve güçlü süreç iyileştirme metadolojisi.
Yine de hazır bir reçete değil, size özel uyarlanması gereken bir temel sadece .

Full 2 - copy - copy
Full 3 - copy - copy
Workout

Bir yandan ciddi iyileştirmeler yapmak istiyor diğer yandan da proje ve eğitim sürelerinin daha kısa olması gerektiğini düşünüyorsunuz.
Bunun için de Results'ın çözümü var. Bp ve çok sayıda ülkede DHL'de yaptığımız gibi...

Full 3 - copy - copy
Full 3 - copy - copy - copy
Ve Daha Fazlası

Eğer yöneticiler şirketi daha ileriye götüreceklerini vaat ediyorlarsa; bu, mevcut durumu sürekli değiştirmek demektir. Yani yeni ürünler, yeni hizmetler, yeniden yapılanma, maliyet azaltma, hızlanma...

Full 3 - copy - copy - copy
previous arrow
next arrow

 

WorkOut

Bir yandan ciddi iyileştirmeler yapmak istiyor, diğer yandan da proje ve eğitim sürelerinin daha kısa olması gerektiğini düşünüyorsunuz.
Bunun için de Results’ın çözümü var. BP ve çok sayıda ülkede DHL’de yaptığımız gibi…

  • Proje süreleri uzadıkça uzuyor ve sizin çok daha hızlı olmanız mı gerekiyor?
  • Veri konusunda sıkıntılarınız var ve çalışanların tecrübelerine daha fazla mı güvenmek zorundasınız. Ama bununla birlikte yine de tarafsız, kök sebeplere odaklanılmış, kısa vadeli çözümlerin bulunmadığından emin olduğunuz bir yöntem mi bulmak istiyorsunuz?
  • Kapsamlı ve uzun soluklu bir metodoloji yaygınlaştırması istemiyor musunuz?
  • Ya da kapsamlı bir Yalın Altı Sigma (Lean Six Sigma) yaygınlaştırmasına başlamadan önce nasıl bir fayda sağlanacağını daha iyi görmek, yaşamak mı istiyorsunuz? Belki de kapsamlı bir yaygınlaştırmaya paralel, bazı sorunları çözmek için hızlı bir destekleyiciye daha ihtiyacınız var.

 


“O zaman sizi WorkOut ile tanıştıralım”

“Özellikle içinde bulunduğumuz, çok hızlı ve proaktif olunması gereken bu zor dönemde WorkOut’un özel bir önemi var. Proje süreleri daha kısa, dinamik, çalışanları da motive eden bir iyileştirme metodolojisi gerekiyorsa WorkOut  yerinde bir tercih olacaktır.

Results Kurumsal Verimlilik Çözümleri WorkOut’u Türkiye’de 2006 yılından beri uygulayan ilk ve tek danışmanlık şirketidir. Results WorkOut’u DHL Express, BP, Danzas, DHL Global Forwarding gibi dünya devlerinde, çok sayıda ülkede, defalarca uygulamış ve istisnasız hepsinde hedeflenenin üzerinde başarı elde etmiştir.”


WorkOut’un temeli çalışanların fikirlerinin yapısal ve sistematik bir şekilde bir araya getirilmesi, analiz edilmesi ve iyileştirme önerilerinin belirlenmesidir.

İşe yakın insanlar, doğru tekniklerle desteklendikleri ve yönlendirildikleri zaman problemleri, kök sebeplerini, problemler ile nasıl başa çıkılacağını ve en iyi çözümleri bulabilirler.
Doğru konuları, doğru sistematikle konuşan doğru insanları bir odaya toplayabilirseniz, esas sorunlar su yüzüne çıkar ve esas çözümler  belirgin hale gelir.
Çalışanlar ve yöneticiler arasında açık, dürüst ve direkt iletişim teşvik edilir.
Yönetimin hızlı ve etkin karar alma alışkanlığı edinmesi sağlanır.
İnsanlar, kendilerini direkt etkileyen ve çözülmesinde istekli oldukları sorunlar üzerinde en iyi ve en yaratıcı şekilde çalışırlar.
Uygulamayı, geliştirmeleri önerenlerin ellerine bırakmak ve onları doğru şekilde desteklemek sahiplenmeyi artırır.
  • Tüm ürünlerimizde olduğu gibi ihtiyaca ve duruma göre farklı uyarlamaları mevcuttur.
  • Hazırlık çalışmaları sonrasında, 8-20 katılımcılı 2-5 günlük bir workshop ve workshop sonrası çalışmalardan oluşur. Yalın Altı Sigma ile çok kolay entegre edilebileceği gibi tamamen bağımsız uygulamalar yapmak da mümkündür.
  • 3 günlük bir çalışma süreci sonunda mutabık kalınan öneriler çoğu zaman 30 günlük süre içerisinde devreye alınırlar. Mutabakat aşamasında da alışılmışın dışında, farklı bir tarzı vardır.
  • WorkOut, The General Electric Company (GE) firmasının 1988 yılında başlattığı organizasyonel gelişim ve karar verme süreçlerine dayanmaktadır.