BestFit
BestFit

Herkese İyi gelen standart bir "reçete var mıdır?"
Sonuç alabilmek için hem doğru metadolojileri belirlemek hem de bunları doğru birleştirmek, uyarlamak, yönetmek gerekir.

BestFit
Full 2 - copy
Yalın Altı Sigma

Projelerle iyileştirmeler yapmanın ötesinde iş yapış şeklinin değiştiren, bilinen en kapsamlı ve güçlü süreç iyileştirme metadolojisi.
Yine de hazır bir reçete değil, size özel uyarlanması gereken bir temel sadece .

Full 2 - copy
Full 3 - copy
Workout

Bir yandan ciddi iyileştirmeler yapmak istiyor diğer yandan da proje ve eğitim sürelerinin daha kısa olması gerektiğini düşünüyorsunuz.
Bunun için de Results'ın çözümü var. Bp ve çok sayıda ülkede DHL'de yaptığımız gibi...

Full 3 - copy
Full 3 - copy - copy
Ve Daha Fazlası

Eğer yöneticiler şirketi daha ileriye götüreceklerini vaat ediyorlarsa; bu, mevcut durumu sürekli değiştirmek demektir. Yani yeni ürünler, yeni hizmetler, yeniden yapılanma, maliyet azaltma, hızlanma...

Full 3 - copy - copy
previous arrow
next arrow

Hizmetlerimiz

BestFit

Herkese İyi gelen standart bir “reçete var mıdır?” Sonuç alabilmek için hem doğru metadolojileri belirlemek hem de bunları doğru birleştirmek, uyarlamak, yönetmek gerekir.

Yalın Altı Sigma

Projelerle iyileştirmeler yapmanın ötesinde iş yapış şeklinin değiştiren, bilinen en kapsamlı ve güçlü süreç iyileştirme metadolojisi. Yine de hazır bir reçete değil, size özel uyarlanması gereken bir temel sadece.

Workout

Bir yandan ciddi iyileştirmeler yapmak istiyor diğer yandan da proje ve eğitim sürelerinin daha kısa olması gerektiğini düşünüyorsunuz. Bunun için de Results’ın çözümü var. Bp ve çok sayıda ülkede DHL’de yaptığımız gibi…

Stratejik Yönetim

Stratejik yönetim şirketin gelecekte varmak istediği yere ulaşabilmesi için doğru stratejileri, projeleri ve faaliyetleri belirleyebilmesini ve bunları hayata geçirebilmesini sağlar.

Kurumsal Proje Yönetimi

Proje, yönetilmesi gereken bir değişim inisiyatifidir. Tanımı ve yapısı gereği riskler içerir; bu risklerin, proje boyunca yönetilmesi gerekir. Bunun anlamı hem tekil proje hem de proje portföyü için ortak bir dil gereksinimidir.

Risk Yönetimi

Bugün dünyanın en büyük şirketlerinin yüzleştiği gerçeklerden biri, klasik yaklaşımların krizi önleyecek kararları aldıramamış olmasıdır. Results’ın her işte, her müşteride ve her projede hem genel ve hem de özel riskleri sorgulatan modelleri mevcuttur.

Süreç Analizleri ve İyileştirme Projeleri

Kurumsal çapta yapılan metodoloji yaygınlaştırmalarına göre avantajı sürelerin çok daha kısa, maliyetlerin daha düşük olmasıdır.

Simülasyon ve Modelleme

Üretim yapan, hizmet sunan herhangi bir organizasyonda simülasyon temelli çözüm üretmek ve karar vermek; dünya şirketlerinin kullandığı en iyi ve etkin yöntemlerin başında gelmektedir.

Ekibimiz

Cem Denizli
Cem Denizli
Results Kurumsal Verimlilik Çözümleri şirketinin kurucusudur. Yalın Altı Sigma, Stratejik Planlama, Kurumsal Proje Yönetim Süreçleri, WorkOut, Değişim Yönetimi gibi konularda danışmanlık yapmaktadır. Uzman Kara Kuşak sertifikasına sahiptir.

Daha Fazlası için

Erhan Yılmazel
Erhan Yılmazel
Yalın Altı Sigma, Kurumsal Proje Yönetim Süreçleri, Tedarik Zinciri Yönetimi, Toplam Kalite Yönetimi, EFQM Mükemmellik Modeli ve TRIZ konusunda danışmanlık yapmaktadır.

Daha Fazlası için

Tekin Çetinkaya
Tekin Çetinkaya
Tekin Çetinkaya son yirmi yıldır ABD’de farklı endüstrilerde büyük ölçekli projelerin dizaynı, yönetimi ve hayata geçirilmesi konularında danışmanlık yapmaktadır.

Daha Fazlası için

Dilek Doğan
Dilek Doğan
15 yıldır Fonksiyonel ve Teknik Yazılım Tasarımı, Gereksinim Analizi, Süreç Geliştirme/İyileştirme, Kapasite Yönetimi, Kaynak Optimizasyonu ve Proje Yönetimi alanlarında çalışmaktadır.

Daha Fazlası için

Nevin Keleş
Nevin Keleş
15 yıl iş tecrübesine sahiptir. Süreç yönetimi, süreç iyileştirme, süreç modelleme, kalite sistemleri devreye alma gibi konularda danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır.

Daha Fazlası için

Orhan Dursun
Orhan Dursun
Endüstri Mühendisi (ODTÜ) olan Orhan Dursun’un yönetim danışmanı olarak başlıca uzmanlık alanları; Süreç Yönetimi, Proje Yönetimi, Stratejik Yönetim, Risk Yönetimi, Çalıştay Yönetimi ve Teknoloji Yönetimidir.

Daha Fazlası için

Zeynep Denizli
Zeynep Denizli
35 yıl iş tecrübesine sahiptir. Proje Yönetimi, Planlama, Stratejik Yönetim, Bütçe Yönetimi, Kapasite Analizleri gibi konularında danışmanlık yapmaktadır.

Daha Fazlası için

Aydan Çalbaş
Aydan Çalbaş
İTÜ İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Aydan Çalbaş, İnsan Kaynakları ve Süreç İyileştirme konularında danışmanlık yapmaktadır.

Daha Fazlası için

Recai Kırca
Recai Kırca
Kurumsal Proje Yönetimi, Stratejik Planlama, Yönetim Raporlama, Finansal Raporlama, Maliyet Muhasebesi ve Bütçe konularında danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik belgesine sahiptir.

Daha Fazlası için

Hakkımızda

Ekibimiz, Results’tan önce, uzun yıllar bugün kullanmakta olduğumuz metodolojileri fiilen uygulamış, her türlü uygulama zorluğunu yaşamış, 15-30 yıl arasında tecrübeye sahip kişilerden oluşmaktadır. Bu deneyim, danışmanlığa başladıktan sonra, müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru anlayarak; metodolojileri bu ihtiyaçları karşılayacak ve sonuç alacak şekilde uyarlayabilmemizi sağlamaktadır.

Amacımız;

· Yalın, Altı Sigma, WorkOut, Stratejik Yönetim, Kurumsal Proje Yönetimi, Simülasyon ve Modelleme gibi metodolojilerin şirketlerde yaygınlaştırılması veya

· Bu metodolojilerin ihtiyaca göre uyarlanması ile ihtiyaca özel süreç iyileştirme programlarının (BPR) tasarlanması ve yürütülmesi,

· Böylece müşterilerimizin süreç mükemmelliğine ve süreçleri en uygun şekilde destekleyecek organizasyonel yapıya, sistemlere ulaşmalarını sağlamaktır.

Referanslarımız

 • Özak Global

  2 yıllık bir dönemde Özak Global Holding ve bağlı GYO, İnşaat, Turizm, Tesis Yönetimi, Tekstil şirketleri için

  • Stratejik Yönetim,
  • BPR ile tüm Süreçlerin ve Organizasyonun Yeniden Yapılandırılması, Kapasite analizleri
  • SAP ve benzeri sistem geçişleri
  • Kurumsal Proje Yönetimi, Yalın Altı Sigma, Kurumsal Performans Yönetimi gibi farklı yönetim sistemlerinin devreye alınması.

   

  Özak Global
 • Doğanlar Holding

  • Doğanlar Holding (Doğtaş, Kelebek, Biotrend Grubu) için BPR çalışmaları.
  Doğanlar Holding
 • Ekol Lojistik

  Ekol, 1990 yılında kurulmuş; taşımacılık, kontrat lojistiği, dış ticaret, gümrük ve tedarik zinciri yönetimi alanında 7000’in üzerinde çalışanıyla, 15 ülkede faaliyet gösteren, entegre bir lojistik şirketidir.

  Results, Ekol Lojistik’te kapsamlı bir Yalın Altı Sigma yaygınlaştırması yapmaktadır.

  Ekol Lojistik
 • Umur Basım

  1988 yılında kurulmuş olan Umur Basım, Basım Sektörünün açık ara lideridir.

  Results, Umur Basım’da

  • Stratejik Yönetimin devreye alınması,
  • Tüm süreçlerin, sistemlerin ve organizasyonun iyileştirilmesine yönelik önerilerin belirlenmesi
  • Kapasite analizi  
  • Stratejik Plan’la belirlenen projelere destek olunması, yürütülmesi

  gibi çalışmalar yürütmektedir.

  Umur Basım
 • Yapı Kredi Sigorta

  Yapı Kredi Sigorta için Stratejik Yönetim, Yalın Altı Sigma ve WorkOut.

  Yapı Kredi Sigorta ile uzun soluklu çalışmalara Stratejik Plan’ın oluşturulması ve Stratejik Yönetim’e geçişte uyum danışmanlığı ile başlanmıştır.

  Süreç iyileştirme kapsamında ise Yalın Altı Sigma Yaygınlaştırması  ve WorkOut çalışmaları yürütülmektedir.

  Şirketin yeniden yapılanması ve stratejik hedeflerle bağlantılı proje portföyünün yönetimi konusunda da çalışmalarımız devam etmektedir.

  Yapı Kredi Sigorta
 • Axa Sigorta

  Axa’nın kritik bir ana sürecinin çeşitli açılardan Yalın ve Altı Sigma araçlarıyla analiz edilmesi ve iyileştirme projelerinin yürütülmesi…
  80 milyon müşterisi, 214.044 çalışanı ve 91.2 milyar Euro cirosuyla Axa dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biridir.

  Axa Sigorta için Yalın, Altı Sigma ve WorkOut tekniklerinin tamamen ihtiyaca yönelik birleştirilmesi ve uyarlanmasıyla çok özel bir yol haritası oluşturulmuştur.

  Bu çalışma kapsamında Axa’nın kritik ana süreçlerinden biri çeşitli açılardan analiz edilmiştir. Analiz edilen konulara müşteri, yönetim ve çalışanların beklentileri, süreçlerin bu beklentileri karşılama yeterlilikleri, hatalar, yeniden işlemeler, mükerrerlikler, beklemeler, iletişim, karmaşıklık, değer akışı, çevrim süreleri örnek olarak sayılabilir.

  Analizler sonucunda birçok iyileştirme projesi belirlenmiş ve bu projelere de ayrıca destek verilmiştir.

  Axa Sigorta
 • Aviva

  Türkiye’de hizmet sektöründe yapılan en kapsamlı Yalın Altı Sigma yaygınlaştırmalarından biri…

  Aviva, İngiltere’nin en büyük, dünyanın altıncı büyük sigorta grubudur. Türkiye’de 1000 civarında çalışanı ile hayat ve emeklilik alanlarında hizmet vermektedir.

  Aviva Hayat ve Emeklilik şirketinde yapılan Yalın Altı Sigma Yaygınlaştırması Türkiye’de hizmet sektöründe yapılan en kapsamlı Yalın Altı Sigma yaygınlaştırmalarındandır. Geniş çaplı, kurumsal bir yaygınlaştırmada planlanması gereken tüm değişim yönetimi faktörleri dikkate alınmış ve uygulanmıştır. Bunlara

  Çok kapsamlı bir değişime hazırlık analizi
  Ölçülebilir analiz sonuçlarının raporlanması
  Gerekli tüm organizasyonel ve alt yapısal gereksinimlerin belirlenmesi, faaliyetlerin planlanması ve devreye alınması
  Gerekli İK süreçleri ile entegrasyon
  Özel ve çok güçlü bir lansman ve bilgilendirme
  Üst yönetim bilinçlendirme eğitimleri ve çalıştaylar
  Yönetici eğitimleri ve çalıştaylar
  Proje belirleme, önceliklendirme ve seçimi
  Kuşak adaylarının seçimi
  Tamamen Aviva’ya özel bir eğitim modeli ve içeriği hazırlanması, sigorta sektörü ve Aviva’ya özel örneklerin eğitime eklenmesi.
  Eğitimlerin verilmesi
  Projelerin yürütülmesi ve koçluk yapılması

  Aviva
 • Avivasa

  Yalın Altı Sigma ve Özel Tasarlanmış BPR Programı

  Yalın Altı Sigma Yaygınlaştırma dışında, çok sayıda sürecin özel bir metodoloji ile dokümante edilmesi, problemlerin analizi ve iyileştirme çalışmalarını içeren kapsamlı bir program yürütülmektedir.

  Avivasa
 • Yapı Kredi Emeklilik

  Yapı Kredi Emeklilik için özel tasarım süreç iyileştirme programı

  Results, Yapı Kredi Emeklilik’te kritik bir ana sürecin iyileştirilmesi için kuruma özel tasarlanmış bir BPR projesi yürütmektedir. BPR tasarımında Yalın, Altı Sigma ve WorkOut metodolojileri kullanılmıştır.

  Yapı Kredi Emeklilik
 • IBM

  IBM’in Çözüm Ortağı olarak Türk Telekom’da ve yurtdışında bir üretim şirketinde yeniden yapılanma çalışmaları.

  Telekom sektörünün lideri olan bir kuruluşta yeniden yapılanma çalışmaları kapsamda IBM’in iş ortağı olarak Results da yer almıştır. Proje sonunda uluslararası Telekom standardı eTOM’u referans alan ve şirkete özel olarak geliştirilen İş Süreçleri Yönetim Modeli ile birlikte bu modeli hayata geçirecek projelerin yol haritası ortaya konmuştur.

  Bu çerçevede

  • Kurumsal yönetim süreçleri ve tedarik zinciri süreçlerinin mevcut durumu analiz edilmiş, eTOM’u referans alan ve şirkete özel olarak geliştirilen İş Süreçleri Yönetim Modeli belirlenmiş,
  • Hızlı kazanım projeleri yürütülmüş ve
  • Fizibilitesi tamamlanmış dönüşüm projelerine ait yol haritası çıkartılmıştır.

  Sonuç olarak süreçler uluslararası alanda tanınan bir süreç modeline geçmiş, şirketin orta vadeli stratejik hedeflerine hizmet edecek süreç yapılanması tarif edilmiş, yürütülmekte olan geniş kapsamlı inisiyatifler için standart bir süreç yapısı oluşturulmuş, süreç performans yönetimine yönelik göstergeler ve uluslararası kıyaslamalar ortaya konmuş, maliyet ve kazanç hesapları ile birlikte önceliklendirilmiş bir yol haritası sunulmuştur.

  IBM ile birlikte yapılan diğer bir çalışmada da IBM’in iş ortağı olarak yurtdışında bir üretim şirketinde 10 haftalık tam zamanlı bir proje ile

  • Tüm süreçlerin haritalanması ve analizi,
  • İyileştirme önerilerinin belirlenmesi,
  • Detaylı tanımlama dokümanları hazırlanarak iyileştirme önerilerinin projelendirilmesi gerçekleştirilmiştir.
  IBM
 • Danzas

  Dubai’de Danzas için çok kapsamlı Yalın Altı Sigma yaygınlaştırması ve buna paralel WorkOut ile süreç iyileştirme çalışmaları…

  Danzas AEI Emirates 1200 çalışanı ve 115.000 m2’lik depolama alanı ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük lojistik şirketidir.
  Dubai’de Danzas için çok kapsamlı bir Yalın Altı Sigma yaygınlaştırması ve buna paralel WorkOut çalışmaları yürütülmektedir.

  Yapılan yaygınlaştırma

  • Üst yönetim bilinçlendirme eğitimleri ve simülasyonlar,
  • Proje liderlerine 3 dalga halinde özel olarak uyarlanmış DMAIC, Lean ve WorkOut metodolojilerinden oluşan eğitimler,
  • Eğitimlere paralel yürütülen projeler ve yoğun koçluk,
  • Eğitimci koçluğu,
  • Çok sayıda çalışana 1-4 gün arası farklı amaçlarla özel tasarlanmış eğitimler ve çalıştaylar
   içermektedir.
  Danzas
 • DHL

  DHL için 8 ülkede 11 farklı şirkette çok kapsamlı yalın Altı Sigma ve WorkOut çalışmaları.

  Genel Durum
  Deutsche Post DHL 500.000 çalışanıyla 220 ülkede hizmet veren ve 2008 cirosu 54 Milyar Euro’yu aşan bir gruptur. Ana faaliyet alanları lojistik ve iletişimdir. Grup altında DHL Express, DHL Global Forwarding ve Deutsche Post gibi şirketler mevcuttur.

  Deutsche Post DHL’e bağlı farklı şirket ve ülkelerde ayrı ayrı Yalın Altı Sigma yaygınlaştırmaları yürütülmektedir. Tüm eğitimler ve yaygınlaştırma planı tamamen DHL’e özel olarak uyarlanmıştır. Programın temel hedefi, DHL’in lojistik konusunda her müşterinin ilk tercihi olmasını sağlamaktır.
  Results bu kapsamda, 8 ülkede 11 farklı DHL şirketine hizmet vermektedir.

  Yapılan çalışmalar kapsamında

  • Üst yönetimlere özel bilinçlendirme eğitimleri, simülasyonlar ve çalıştaylar,
  • Proje seçim çalışmaları,
  • Proje liderleri için Yalın Altı Sigma eğitimleri,
  • WorkOut için ileri seviye eğitimcinin eğitimi,
  • WorkOut çalıştayları ve süreç iyileştirmeleri,
  • Proje liderlerine koçluk,
  • Veri analizleri,
  • Raporlama ve değerlendirme

  gibi faaliyetler gerçekleştirilmiştir.

  Bu faaliyetlerle şu ana kadar

  • 400’den fazla kişiye farklı seviyelerde eğitimler verilmiş,
  • Çok sayıda Yalın Altı Sigma projesi yürütülmüş,
  • Çok sayıda problem WorkOut kullanılarak iyileştirilmiştir.
  DHL
 • Pfizer

  Yalın Altı Sigma temelli çalışmalar.

  Pfizer ile Yalın Altı Sigma temelli çalışmalar yapılmıştır.

  Pfizer
 • Turkcell Global Bilgi

  Bir Turkcell şirketi olan Global Bilgi’ye Yalın Altı Sigma projelerinde destek…

  Turkcell ile gerçekleştirdiği işbirliği doğrultusunda 1999 yılında çağrı merkezi olarak kurulan Global Bilgi Türkiye’nin lider Müşteri İlişkileri Yönetim Merkezi’dir. Global Bilgi başta telekomünikasyon ve medya olmak üzere Türkiye’nin önde gelen markalarına hizmet vermektedir.

  Bir Turkcell şirketi olan Global Bilgi’ye Yalın Altı Sigma projelerinin seçimi ve projelere koçluk konularında destek verilmiştir.

  Turkcell Global Bilgi
 • Akbank

  Akbank’ta Yalın Altı Sigma Eğitimi

  Akbank’ta katılımcı ekibin özelliği ve ihtiyaçları göz önüne alınarak uyarlanmış bir Yalın Altı Sigma eğitimi verilmiştir.

  Akbank
 • Ziraat Bankası

  Ziraat Bankası’nda Yalın Altı Sigma

  Ziraat Bankası’nda Yalın Altı Sigma Yeşil Kuşak Eğitimi ve projeler başladı.
  Results 2009 yılından beri bankacılık sektöründe yoğun olarak Yalın Altı Sigma Yaygınlaştırma çalışmaları yürütmekte.

  Ziraat Bankası
 • Türkiye Finans

  Türkiye Finans Katılım Bnakası için Yalın Altı Sigma

  Türkiye Finans Katılım Bankası ile bir çok çalışma yürütülmektedir.

  • Çok sayıda Yalın Altı Sigma eğitimi ve projelere koçluk,
  • Kredi operasyon süreçlerinde iyileştirmeler, ileri seviye tahminleme, simülasyon,
  • Gider yönetim süreçlerinin optimizasyonu,
  • ATM ve şube nakit akışı modelleme ve simülasyon

  bunlara örnek olarak sayılabilir.

  Türkiye Finans
 • Koç Holding

  25 farklı Koç şirketinden yöneticilere, özel bir Proje Yönetim eğitimi…

  Koç Holding Yönetici Geliştirme Programı kapsamında özel bir Proje Yönetim eğitimi tasarlanmış ve çok sayıda şirket yöneticisine eğitim verilmiştir.

  Katılımcı firmalara Akpa, Arçelik, Aygaz, Beko, Beldeyama, Birmot, BOS, Demir Export, Demirdöküm, Döktaş, Ford Otosan, Koç Allianz, Koç Finans, Koç Holding, Koç Statoil, Migros, Mogaz, New Holland Trakmak, Opet, Otokar, Otokoç, Ram, Tanı, Tofaş ve Tüpraş sayılabilir.

  Koç Holding
 • Bp

  BP’de WorkOut çalışmaları ile süreç iyileştirme…

  Temel faaliyet alanı doğal enerji kaynaklarını bulmak, üretmek ve satmak olan BP’nin 100 ülkede 107.000 çalışanı vardır.

  BP, süreçlerini iyileştirmek için dünya çapında WorkOut ve Altı Sigma metodolojilerini kullanmaktadır.

  Bu kapsamda Results BP’ye WorkOut fasilitasyonu ile destek olmuş ve belirlenen önerilerin tamamının kabul edildiği çalışmalar istenen başarıya ulaşmıştır.

  Bp
 • Aksigorta

  Aksigorta
 • Allianz

  Allianz Sigorta’nın bazı ana süreçlerinde iyileştirme projeleri yürütülmesi, stratejik yönetim ve stratejik düşünme süreçlerinin devreye alınması, strateji çalıştayları, farklı konularda anketler düzenlenmesi gibi çalışmalar yapılmaktadır.

  Allianz
 • Tüpraş

  Tüpraş’a özel Proje Yönetim Süreçleri’nin tasarlanması, kılavuzların hazırlanması ve eğitimlerin verilmesi…

  Tüpraş’ın proje yönetimi konusundaki ihtiyaçları bir dizi analiz ile belirlenmiş, Tüpraş’a özel Proje Yönetim süreçleri tasarlanmış ve tasarlanan sürece ait kılavuzlar ve şablonlar hazırlanmıştır.

  Bunun dışında yine Tüpraş’a özel Kurumsal Proje Yönetimi eğitimleri hazırlanmış ve eğitimler verilmiştir.

  Tüpraş
 • Turkcell

  Turkcell için tasarlanmış Yalın Altı Sigma Eğitimi

  Turkcell’in ihtiyacına özel olarak tasarlanmış Yalın Altı Sigma Eğitimi verilmesi ve projelere koçluk.

  Turkcell
 • Kale Kilit

  Farklı araçlarla, çok kapsamlı ve uzun süreli bir Kurumsal Dönüşüm Programı…

  Sektöründe dünyanın sayılı markalarından biri olmak vizyonunun gerçekleşmesine hizmet edecek güçlü bir yol haritasının oluşturulması ve uygulanması amacıyla, Kale Kilit ile Results son iki yıldır birlikte çalışmaktadır. Üretim dışı süreçlerin Yalın Altı Sigma teknikleri kullanılarak analiz edilmesiyle başlayan çalışmalar sonucunda kapsamlı bir Kurumsal Dönüşüm Programı geliştirilmiştir. Bu program kapsamında bir takım süreç tasarımı ve iyileştirme projeleri halen tamamlanmış bulunmaktadır.

  Yapılan çalışmalara

  • Yalın Altı Sigma araçları kullanılarak üretim dışı süreçlerin mevcut durum analizi
  • Küresel Kurumsal Vizyon ile uyumlu Stratejik Plan
  • Temel İnsan Kaynakları süreçlerinin devreye alınması ve iyileştirilmesi
  • Pazarlama süreçlerinin tasarlanması ve devreye alınması
  • Satınalma sürecinin Stratejik Tedarik (Strategic Sourcing) olarak yeniden yapılandırılması örnek olarak sayılabilir.

  Bu çalışmalar sonucunda

  • Stratejik Yönetim süreci kullanılarak Kale Kilit’in küresel vizyonu somut hedeflere dönüştürülmüş, bu hedefler üzerinden de Üst Düzey Performans Yönetim Modeli tanımlanmış,
  • Çalışanlar arası iki yönlü iletişim, etkisi ve katkısı yükselen bir boyuta taşınmış,
  • Stratejik Tedarik uygulamaları sayesinde üretim alanında ek kapasite olanakları söz konusu olmuş ve
  • Yurtiçi ve dışı pazarlar için tutarlı ve güncel bilgiyi temin edecek Pazarlama Araştırmaları süreci ve işbirlikleri uygulamaya konmuştur.
  Kale Kilit
 • Ülker

  İhtiyaca özel Proje Yönetimi Eğitimleri…

  Siemens Akademi’nin iş ortağı olarak Ülker Grubu üst düzey yöneticileri için tamamen ihtiyaca özel Proje Yönetimi Eğitimleri tasarlanmış ve eğitimler verilmiştir.

  Ülker
 • ABB

  ABB’de Yalın Üretim

  Results, ABB’de Yalın Üretime Geçiş için bir proje yürütmektedir.

  ABB
 • Metro

  Metro Romanya ve Almanya’da WorkOut, Türkiye’de Yalın Altı Sigma

  Results, Metro Romanya’da WorkOut uygulaması yapmıştır. Sonuçların tamamının üst yönetim tarafından kabul edildiği çalışma son derece başarılı geçmiştir.
  Bu çalışmadan sonra benzer bir çalışma Almanya’da yine çok sayıda ülke temsilcisinin katılımıyla yapılmıştır.
  Daha sonra Türkiye’de Yalın Altı Sigma Yaygınlaştırma başlatılmıştır.

  Metro
 • Assan Alüminyum

  Üst düzey yöneticileri için özel Proje Yönetimi Eğitimleri…

  Kibar Holding-Assan üst düzey yöneticileri için özel Proje Yönetimi Eğitimleri tasarlanmış ve eğitimler verilmiştir.

  Assan Alüminyum
 • Pimaş

  Referansı DMAIC ve WorkOut olan PİMAŞ’a özel çalışmalar…

  Gebze’deki 77.000 m 2 alan üzerine kurulu tesislerinde yılda 35.000 ton pencere için gerekli profil ve tamamlayıcı malzeme ile 4.000 ton siding için gerekli profil ve tamamlayıcı malzeme üretimini gerçekleştiren Pimaş, 2008 yılında BOT Grup ile birlikte Verimlilik İzleme Sistemini devreye almıştır. Bu sistem üzerinden elde ettiği verileri verimlilik artırma amacıyla iyileştirme inisiyatiflerine dönüştürmeyi hedeflemektedir. Results, referansı DMAIC ve WorkOut olan ve fakat Pimaş’a özel olarak uyarlanan bir metodoloji ile Pimaş’ı bu hedefine götürecek çalışmalar yürütmektedir.

  Çalışmalar kapsamında

  • DMAIC metodolojisinin güçlü analiz yöntemleriyle süreç ve veri analizleri,
  • Kök sebep analiz çalıştayları ve
  • WorkOut ile hızlı iyileştirme inisiyatifleri yürütülmektedir.

  Bu çalışmalar sonucunda

  • Verimlilik İzleme Sisteminin ortaya koyduğu öncelikli iyileştirme alanlarında inisiyatifler başlatılmış,
  • Etkin veri toplama yöntemleri devreye alınmış,
  • Üretim performansına yönelik süreç ve veri analizleri sonucu, hızı azaltan kök sebepler ortaya konmuş ve
  • Üretim kalitesini yükseltecek potansiyel iyileştirme alanları belirlenmiştir.
  Pimaş
 • Gözde Girişim Sermayesi

  Gözde Girişim Sermayesi portföy şirketleri için farklı çalışmalar yürütülmektedir.

  Results Gözde Girişim Sermayesi şirketleri için Gözde ile olanlanan çalışmalar yürütmektedir.

  Gözde Girişim Sermayesi
 • Çanakkale Seramik

  Çanakkale Seramik’te Özel Tasarım BPR

  Yalın Altı Sigma ve WorkOut araçlarının desteği ile Kaleseramik süreçlerinin yeniden yapılandırması (Business Process Reeingineering) çalışmalarına başlandı. 2012 yılında başlayan projenin ilk kapsamı ARGE, Ürün Geliştirme ve Tasarım süreçleri oldu.

  Çanakkale Seramik
 • Dask

  Dask için Dokümantasyon Projesi

  Eureko Sigorta tarafından işleticiliği yapılmakta olan Dask için tüm süreçlerin modellenmesi ve prosedürlerin yazılması amacıyla proje başlatıldı.

  Dask
 • Dentaş Ambalaj

  Dentaş’ta Yalın Altı Sigma

  Dentaş için tasarlanmış Yalın Altı Sigma eğitimi, eğitime paralel projeler ve koçluk.

  Dentaş Ambalaj
 • Alacalı

  Proje yöneticilerine destek çalışmaları…

  Proje yönetim yetkinliğinin artırılması amacıyla Alacalı İnşaat’ın projelerinde proje yöneticilerine destek verilmiştir. Bu destek projelerin çeşitli aşamalarını kapsamıştır. Karahan Şirketler Grubu üyesi olan ve 1987 yılında İstanbul’da kurulan Alacalı İnşaat, beton prefabrikasyon alanında ve konvansiyonel imalatlarda uzmanlaşmış lider kuruluşlardan biridir.

  Verilen destek kapsamında

  • Proje planlama
  • Proje yürütme ve kontrol koçluğu
  • Organizasyonun yeniden yapılandırılması çalışmaları yer almaktadır.

  Bu çalışmalar kapsamında

  • İki projede MS Project ile ayrıntılı proje planlaması yapılmış, etkin planlama için gerekli unsurlar Alacalı İnşaat’a özel olarak tanımlanmış,
  • Bir projede yürütme ve kontrol desteği ile proje yöneticisi yetkinliğini geliştirme çalışmaları yapılmış ve
  • Hiyerarşik organizasyondan proje bazlı organizasyon yapısına geçiş için gerekli organizasyonel yapı ve yetkinlikler ortaya konmuştur.
  Alacalı
 • Karahan Grup

  Üretim dışı süreçlerde analiz ve iyileştirme yol haritası…

  Bayan dokuma ve örme dış giyim alanında Avrupa’nın önde gelen markalarına modern kadın ve rahat spor giyim üretimi ve ihracatı yapmakta olan Karahan Tekstil ile Results’ın birlikteliği, üretim dışı süreçlere odaklanmıştır. Bu süreçlerde yapılan analizler sonucunda, Karahan Tekstil’in iç kaynakları ile kendi kendine uygulayabileceği yalın ve dar kapsamlı bir yol haritası tasarlanmıştır.

  Yapılan çalışmalarda

  • Müşteri beklentilerinin alınması
  • Sürecin sesi çalışmaları (odak grup, yüz yüze görüşmeler, süreç gözlemleme)
  • Kalite kontrol verilerinin analizi yapılmıştır.

  Bu çalışmalarla

  • Mevcut duruma yönelik bir analiz raporu hazırlanmış ve öncelikli iyileştirme fırsatları ile birlikte sunulmuş,
  • Koleksiyon Sunma sürecinin, müşteri beklentilerine ve Karahan Tekstil’in ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden tasarlanması projelendirilmiş ve
  • Planlama ve Sipariş Yönetimi sürecinin hızının artırılmasına yönelik iyileştirme fırsatları belirlenmiştir.
  Karahan Grup
 • Veripark

  Yazılım geliştirme ve proje yönetim süreçleri analizi, iyileştirme alanlarını belirleme ve risk yönetimi devreye alma…

  Veripark’ın yazılım geliştirme ve proje yönetim süreçleri analiz edilmiş ve iyileştirme önerileri belirlenmiştir. Yine bu kapsamda Veripark’ın yazılım geliştirme projelerine özel bir Risk Yönetim Modeli tanımlanarak devreye alınmıştır.

  Veripark
 • Fatto Tekstil

  Fatto Tekstil’de Mevcut Durum Analizi ve Yol Haritası

  Çeşitli süreçler incelenerek mevcut durum analizi yapılmış ve iyileştirme çalışmaları için yol haritası belirlenmiştir.

  Fatto Tekstil
 • Samet

  Samet’te Yalın Altı Sigma Yaygınlaştırması

  Samet ile 2012 yılında başlayan Yalın Altı Sigma yaygınlaştırması kapsamında, üretim ve üretim dışı süreçlerde eş zamanlı olarak ilk dalga eğitim ve koçluk çalışmaları başladı.

  Samet
 • Simfer

  Simfer’de Kaynak Optimizasyonu, Kapasite ve İş Gücü Yönetimi

  Simfer’de kapasite yönetimi, iş gücü planlama, satış performans yönetimi kapsamlı projeler yapılmıştır..

  Simfer
 • Cochlear

  Cochlear’de Süreç İyileştirme

  Results Cochlear’de şirket için tasarlanmış bir yöntem ile süreç iyileştirme çalışmaları yürütmektedir.

  Cochlear
Go Back

Bize Ulaşın