June 23, 2023

Orhan Dursun

Orhan Dursun

  • Endüstri Mühendisi (ODTÜ) olan Orhan Dursun, Marmara Üniversitesi’nde dönem birincisi olarak yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Süreç Yönetimi alanında yarı zamanlı öğretim görevliliği yaptı. Beş adet yayınlanmış uluslararası makalesi vardır.
  • 20 senelik iş hayatında yönetim danışmanı olarak başlıca uzmanlık alanları; Süreç Yönetimi, Proje Yönetimi, Stratejik Yönetim, Risk Yönetimi, Çalıştay Yönetimi ve Teknoloji Yönetimidir. Bu alanlarda UNİDO, TBMM, Maliye Bakanlığı, MEB, Ziraat Bankası, HalkBank, THY, Tüpraş gibi 100’e yakın kurumla proje gerçekleştirdi.
  • Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜBİTAK TÜSSİDE) Bütünleşik Yönetim Sistemi (TBYS) Tasarım ve Yazılımı Projesi, Türk Hava Yolları (THY) Stratejik Kurumsal Yapılanma Projesi, Vakıflar GM (VGM) İç Kontrol ve Süreç Yönetimi Projesi, Küçükçekmece Belediyesi Stratejik Planlama Projesi, Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) Technology Foresight Project, TÜBİTAK Vizyon 2023 Ulusal Teknoloji Öngörü Projesi, SGK Geri Ödeme Sistemi Açısından Sağlıkta Kalite Standardı Projesi Alan Çalıştayları, Havelsan İç Paydaş Çalıştayı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Rektörler Çalıştayı (200 Rektör Katılımlı), İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Müzeler için Yönetim ve İşletim Modeli Çalıştayları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri Ulusal Politika ve Eylem Planı Çalıştayı gerçekleştirdiği projelerden bazılarıdır.