April 10, 2017

Cem Denizli

Cem Denizli

Results Kurumsal Verimlilik Çözümleri şirketinin kurucusudur. Yalın Altı Sigma,  Stratejik Planlama, Kurumsal Proje Yönetim Süreçleri, WorkOut, Değişim Yönetimi gibi konularda danışmanlık yapmaktadır. Uzman Kara Kuşak sertifikasına sahiptir.
Results’ı kurmadan önce 12 yıl Arçelik A.Ş.’de;

  • Altı Sigma Lideri olarak üretim dışı süreçler dahil kurumsal seviyede Altı Sigma devreye alma çalışmaları (Bu dönemde Arçelik’te yapılanlar: Altı Sigma organizasyonunun, rollerin ve sorumlulukların tanımlanması, performans değerlendirme sürecine entegrasyon, yalın araçlarının Altı Sigma’ya entegre edilmesi, modüler eğitimin dizayn edilmesi, kuşak kriterlerinin belirlenmesi, sınavların düzenlenmesi, proje yaratma ve seçimi, yönetici bilinçlendirme, beyaz/sarı/yeşil/kara kuşak eğitimlerin verilmesi, projelere koçluk yapılması).
  • Şirket geneli ve Bilişim Teknolojileri gibi gruplar için farklı seviyelerde Proje Yönetim Süreçleri’nin oluşturulması, devreye alınması, kılavuzların hazırlanması, eğitimlerin verilmesi.
  • Büyük çaplı projelere liderlik, çok sayıda projeye danışmanlık ve denetleme.
  • Toplam Kalite Yönetimi ve EFQM Mükemmellik Modelinin şirket çapında devreye alınması ve ödül süreçlerinin işletilmesi.
  • BT dış kaynak kullanımı, satınalma, yazılımda kalite güvence, formal test, konfigürasyon yönetimi, değişiklik yönetimi süreçlerinin tanımlanması.

gibi faliyetlerde bulunmuştur.

Results’ın kuruluşundan sonra ise, DHL Express, Aviva, Axa Sigorta, Yapı Kredi Sigorta, BP, Global Bilgi, Eczacıbaşı Holding, Koç Holding gibi çok sayıda şirkete Yalın Altı Sigma, Stratejik Yönetim, Proje Yönetimi gibi konularda danışmanlık yapmıştır.

Cem Denizli, Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi-İktisat Bölümü mezunudur.